
- Liczba mieszkańców
- 3 906
- (2025)
- Powierzchnia
- 71,8 km²
- Typ gminy
- wiejska
Historia wyników i wskaźników. Jak Mściwojów głosowała w kolejnych wyborach i jak w tym czasie zmieniała się wybrana cecha gminy. Zestawienie wyniku z cechami wszystkich gmin jest w zakładce Analiza wyborcza.
Wyniki w kolejnych wyborach (Sejm)
- Frekwencja
- PiS
- PO
- KO
- Samoobrona
- PSL
Źródło: PKW. Linia łączy tylko wybory, w których startował podmiot o tej samej nazwie skróconej; atlas nie rozstrzyga, kto jest czyim następcą. Pokazane są podmioty, które choć raz były w gminie w pierwszej trójce.
Na wspólnej osi lat frekwencja i ludność
Frekwencja w wyborach (%)
Liczba ludności (osób)
Źródła: PKW i GUS, Bank Danych Lokalnych. Oba wykresy mają tę samą oś lat, więc punkty wyborów leżą nad odpowiednimi latami wskaźnika.
Wybory po kolei
| Wybory | Frekwencja | Zmiana | Zwycięzca w gminie | Wynik | Przewaga | Ludność | Zmiana | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sejm 2001 | 48,0% | SLD-UP | 41,0% | +15,8 p.p. | 4 141 osób | Podsumowanie → | ||
| Sejm 2005 | 38,9% | −9,0 p.p. | Samoobrona | 27,9% | +7,5 p.p. | 4 054 osób | −2,1% | Podsumowanie → |
| Sejm 2007 | 46,8% | +7,8 p.p. | PiS | 39,9% | +12,1 p.p. | 4 028 osób | −0,6% | Podsumowanie → |
| Sejm 2011 | 40,8% | −6,0 p.p. | PO | 36,4% | +8,4 p.p. | 4 198 osób | +4,2% | Podsumowanie → |
| Sejm 2015 | 41,9% | +1,2 p.p. | PiS | 32,4% | +10,6 p.p. | 4 125 osób | −1,7% | Podsumowanie → |
| Sejm 2019 | 54,7% | +12,8 p.p. | PiS | 48,2% | +28,3 p.p. | 4 054 osób | −1,7% | Podsumowanie → |
| Sejm 2023 | 67,6% | +12,9 p.p. | PiS | 39,7% | +11,2 p.p. | 3 981 osób | −1,8% | Podsumowanie → |
Zmiany liczone względem poprzednich wyborów tego samego rodzaju. Cecha gminy pochodzi z roku wyborów.
Pełne wyniki w gminie
Sejm 2023 frekwencja 67,6%, 1 976 głosów ważnych
- PiS 39,7%
- KO 28,5%
- Trzecia Droga 13,1%
- Nowa Lewica 7,9%
- Konfederacja 6,3%
- Bezpartyjni Samorządowcy 3,1%
- Polska Jest Jedna 1,4%
Sejm 2019 frekwencja 54,7%, 1 725 głosów ważnych
- PiS 48,2%
- KO 19,9%
- PSL 14,0%
- SLD 10,5%
- Konfederacja 5,4%
- Bezpartyjni i Samorządowcy 2,0%
Sejm 2015 frekwencja 41,9%, 1 323 głosów ważnych
- PiS 32,4%
- PO 21,8%
- PSL 14,4%
- Kukiz'15 9,8%
- Zjednoczona Lewica 9,2%
- Nowoczesna 5,4%
- KORWiN 3,5%
- Razem 3,4%
Sejm 2011 frekwencja 40,8%, 1 232 głosów ważnych
- PO 36,4%
- PiS 28,0%
- PSL 12,0%
- Ruch Palikota 11,1%
- SLD 9,9%
- PJN 1,4%
- PPP – Sierpień 80 1,1%
Sejm 2007 frekwencja 46,8%, 1 478 głosów ważnych
- PiS 39,9%
- PO 27,8%
- PSL 14,7%
- LiD 11,4%
- Samoobrona 3,8%
- LPR 1,2%
- PPP 1,2%
Sejm 2005 frekwencja 38,9%, 1 213 głosów ważnych
- Samoobrona 27,9%
- PSL 20,4%
- PiS 14,7%
- SLD 10,7%
- LPR 9,0%
- PO 9,0%
- Dom Ojczysty 1,9%
- PJKM 1,9%
- i 7 kolejnych
Sejm 2001 frekwencja 48,0%, 1 464 głosów ważnych
- SLD-UP 41,0%
- PSL 25,1%
- Samoobrona 17,4%
- LPR 8,0%
- PO 4,0%
- PiS 2,3%
- AWSP 1,0%
- UW 0,9%
- i 1 kolejnych
Herb: plik „POL gmina Mściwojów COA.jpg” z Wikimedia Commons, autor: pl:Qqerim, licencja: Public domain.