Herb: Kobiele Wielkie

Kobiele Wielkie

gmina wiejskapowiat radomszczańskiwoj. łódzkie TERYT: 1012062

Cechy gminy: żadna z 7

Liczba mieszkańców
4 158
(2025)
Powierzchnia
101,7 km²
Typ gminy
wiejska
Lokalizacja gminy na mapie Polski

Historia wyników i wskaźników. Jak Kobiele Wielkie głosowała w kolejnych wyborach i jak w tym czasie zmieniała się wybrana cecha gminy. Zestawienie wyniku z cechami wszystkich gmin jest w zakładce Analiza wyborcza.

Wyniki w kolejnych wyborach (Sejm)

  • Frekwencja
  • PiS
  • SLD
  • PSL
  • KO
  • Samoobrona
0204060802001200520072011201520192023Frekwencja, 2001: 45,0%Frekwencja, 2005: 39,3%Frekwencja, 2007: 35,4%Frekwencja, 2011: 38,7%Frekwencja, 2015: 39,4%Frekwencja, 2019: 54,4%Frekwencja, 2023: 69,4%69,4%PiS, 2001: 3,1%PiS, 2005: 6,6%PiS, 2007: 36,9%PiS, 2011: 27,1%PiS, 2015: 44,7%PiS, 2019: 55,4%PiS, 2023: 49,0%49,0%SLD, 2005: 53,1%SLD, 2011: 19,5%SLD, 2019: 15,8%15,8%PSL, 2001: 18,7%PSL, 2005: 7,8%PSL, 2007: 25,5%PSL, 2011: 26,2%PSL, 2015: 9,9%PSL, 2019: 8,1%8,1%KO, 2019: 15,5%KO, 2023: 20,6%20,6%Samoobrona, 2001: 19,3%Samoobrona, 2005: 20,3%Samoobrona, 2007: 3,0%3,0%

Źródło: PKW. Linia łączy tylko wybory, w których startował podmiot o tej samej nazwie skróconej; atlas nie rozstrzyga, kto jest czyim następcą. Pokazane są podmioty, które choć raz były w gminie w pierwszej trójce.

Na wspólnej osi lat frekwencja i ludność

Frekwencja w wyborach (%)

3040506070200020052010201520202025Frekwencja, 2001: 45,0%Frekwencja, 2005: 39,3%Frekwencja, 2007: 35,4%Frekwencja, 2011: 38,7%Frekwencja, 2015: 39,4%Frekwencja, 2019: 54,4%Frekwencja, 2023: 69,4%69,4%

Liczba ludności (osób)

4 1004 2004 3004 4004 5004 600200020052010201520202025Liczba ludności, 2000: 4 504Liczba ludności, 2001: 4 495Liczba ludności, 2002: 4 474Liczba ludności, 2003: 4 464Liczba ludności, 2004: 4 431Liczba ludności, 2005: 4 434Liczba ludności, 2006: 4 443Liczba ludności, 2007: 4 445Liczba ludności, 2008: 4 443Liczba ludności, 2009: 4 415Liczba ludności, 2010: 4 454Liczba ludności, 2011: 4 485Liczba ludności, 2012: 4 487Liczba ludności, 2013: 4 512Liczba ludności, 2014: 4 471Liczba ludności, 2015: 4 478Liczba ludności, 2016: 4 451Liczba ludności, 2017: 4 449Liczba ludności, 2018: 4 449Liczba ludności, 2019: 4 444Liczba ludności, 2020: 4 280Liczba ludności, 2021: 4 283Liczba ludności, 2022: 4 252Liczba ludności, 2023: 4 240Liczba ludności, 2024: 4 194Liczba ludności, 2025: 4 1584 158

Źródła: PKW i GUS, Bank Danych Lokalnych. Oba wykresy mają tę samą oś lat, więc punkty wyborów leżą nad odpowiednimi latami wskaźnika.

Wybory po kolei

WyboryFrekwencjaZmianaZwycięzca w gminieWynikPrzewaga LudnośćZmiana
Sejm 2001 45,0% SLD-UP 51,2% +31,9 p.p. 4 495 osób Podsumowanie →
Sejm 2005 39,3% −5,7 p.p. SLD 53,1% +32,8 p.p. 4 434 osób −1,4% Podsumowanie →
Sejm 2007 35,4% −3,9 p.p. PiS 36,9% +11,4 p.p. 4 445 osób +0,2% Podsumowanie →
Sejm 2011 38,7% +3,3 p.p. PiS 27,1% +0,9 p.p. 4 485 osób +0,9% Podsumowanie →
Sejm 2015 39,4% +0,8 p.p. PiS 44,7% +29,4 p.p. 4 478 osób −0,2% Podsumowanie →
Sejm 2019 54,4% +14,9 p.p. PiS 55,4% +39,6 p.p. 4 444 osób −0,8% Podsumowanie →
Sejm 2023 69,4% +15,0 p.p. PiS 49,0% +28,4 p.p. 4 240 osób −4,6% Podsumowanie →

Zmiany liczone względem poprzednich wyborów tego samego rodzaju. Cecha gminy pochodzi z roku wyborów.

Pełne wyniki w gminie

Sejm 2023 frekwencja 69,4%, 2 291 głosów ważnych
  1. PiS 49,0%
  2. KO 20,6%
  3. Trzecia Droga 11,7%
  4. Nowa Lewica 7,6%
  5. Konfederacja 6,5%
  6. Bezpartyjni Samorządowcy 3,1%
  7. Polska Jest Jedna 1,0%
  8. Ruchu Dobrobytu I Pokoju 0,5%
Sejm 2019 frekwencja 54,4%, 1 893 głosów ważnych
  1. PiS 55,4%
  2. SLD 15,8%
  3. KO 15,5%
  4. PSL 8,1%
  5. Konfederacja 5,1%
Sejm 2015 frekwencja 39,4%, 1 378 głosów ważnych
  1. PiS 44,7%
  2. PO 15,3%
  3. Zjednoczona Lewica 13,4%
  4. PSL 9,9%
  5. Kukiz'15 8,9%
  6. KORWiN 2,7%
  7. Razem 2,7%
  8. Nowoczesna 2,5%
Sejm 2011 frekwencja 38,7%, 1 317 głosów ważnych
  1. PiS 27,1%
  2. PSL 26,2%
  3. SLD 19,5%
  4. PO 14,5%
  5. Ruch Palikota 9,6%
  6. PJN 2,4%
  7. Prawica 0,5%
  8. PPP – Sierpień 80 0,3%
Sejm 2007 frekwencja 35,4%, 1 210 głosów ważnych
  1. PiS 36,9%
  2. PSL 25,5%
  3. LiD 17,1%
  4. PO 15,9%
  5. Samoobrona 3,0%
  6. PPP 0,9%
  7. LPR 0,8%
Sejm 2005 frekwencja 39,3%, 1 329 głosów ważnych
  1. SLD 53,1%
  2. Samoobrona 20,3%
  3. PSL 7,8%
  4. PiS 6,6%
  5. PO 3,5%
  6. LPR 3,2%
  7. PD 2,6%
  8. PPP 0,9%
  9. i 8 kolejnych
Sejm 2001 frekwencja 45,0%, 1 494 głosów ważnych
  1. SLD-UP 51,2%
  2. Samoobrona 19,3%
  3. PSL 18,7%
  4. PiS 3,1%
  5. AWSP 2,2%
  6. PO 2,1%
  7. LPR 1,9%
  8. UW 0,9%
  9. i 3 kolejnych

Herb: plik „POL gmina Kobiele Wielkie COA.svg” z Wikimedia Commons, autor: Bastianow (Bastian), licencja: Public domain.