Cielądz

gmina wiejskapowiat rawskiwoj. łódzkie TERYT: 1013032

Cechy gminy: żadna z 7

Liczba mieszkańców
3 839
(2025)
Powierzchnia
93,0 km²
Typ gminy
wiejska
Lokalizacja gminy na mapie Polski

Historia wyników i wskaźników. Jak Cielądz głosowała w kolejnych wyborach i jak w tym czasie zmieniała się wybrana cecha gminy. Zestawienie wyniku z cechami wszystkich gmin jest w zakładce Analiza wyborcza.

Wyniki w kolejnych wyborach (Sejm)

  • Frekwencja
  • PiS
  • Samoobrona
  • PSL
  • PO
  • Konfederacja
0204060802001200520072011201520192023Frekwencja, 2001: 40,7%Frekwencja, 2005: 30,8%Frekwencja, 2007: 41,7%Frekwencja, 2011: 38,8%Frekwencja, 2015: 41,5%Frekwencja, 2019: 56,9%Frekwencja, 2023: 72,1%72,1%PiS, 2001: 2,3%PiS, 2005: 15,3%PiS, 2007: 41,5%PiS, 2011: 43,3%PiS, 2015: 58,9%PiS, 2019: 71,3%PiS, 2023: 60,0%60,0%Samoobrona, 2001: 30,7%Samoobrona, 2005: 39,5%Samoobrona, 2007: 3,8%3,8%PSL, 2001: 33,3%PSL, 2005: 22,8%PSL, 2007: 38,0%PSL, 2011: 31,5%PSL, 2015: 16,0%PSL, 2019: 14,9%14,9%PO, 2001: 2,7%PO, 2005: 5,7%PO, 2007: 9,7%PO, 2011: 11,8%PO, 2015: 5,7%5,7%Konfederacja, 2019: 5,8%Konfederacja, 2023: 10,4%10,4%

Źródło: PKW. Linia łączy tylko wybory, w których startował podmiot o tej samej nazwie skróconej; atlas nie rozstrzyga, kto jest czyim następcą. Pokazane są podmioty, które choć raz były w gminie w pierwszej trójce.

Na wspólnej osi lat frekwencja i ludność

Frekwencja w wyborach (%)

20406080200020052010201520202025Frekwencja, 2001: 40,7%Frekwencja, 2005: 30,8%Frekwencja, 2007: 41,7%Frekwencja, 2011: 38,8%Frekwencja, 2015: 41,5%Frekwencja, 2019: 56,9%Frekwencja, 2023: 72,1%72,1%

Liczba ludności (osób)

3 8003 9004 0004 1004 2004 300200020052010201520202025Liczba ludności, 2000: 4 219Liczba ludności, 2001: 4 175Liczba ludności, 2002: 4 162Liczba ludności, 2003: 4 136Liczba ludności, 2004: 4 114Liczba ludności, 2005: 4 101Liczba ludności, 2006: 4 066Liczba ludności, 2007: 4 021Liczba ludności, 2008: 4 068Liczba ludności, 2009: 4 051Liczba ludności, 2010: 4 098Liczba ludności, 2011: 4 095Liczba ludności, 2012: 4 084Liczba ludności, 2013: 4 072Liczba ludności, 2014: 4 076Liczba ludności, 2015: 4 049Liczba ludności, 2016: 3 992Liczba ludności, 2017: 3 981Liczba ludności, 2018: 3 979Liczba ludności, 2019: 3 965Liczba ludności, 2020: 3 887Liczba ludności, 2021: 3 932Liczba ludności, 2022: 3 942Liczba ludności, 2023: 3 923Liczba ludności, 2024: 3 878Liczba ludności, 2025: 3 8393 839

Źródła: PKW i GUS, Bank Danych Lokalnych. Oba wykresy mają tę samą oś lat, więc punkty wyborów leżą nad odpowiednimi latami wskaźnika.

Wybory po kolei

WyboryFrekwencjaZmianaZwycięzca w gminieWynikPrzewaga LudnośćZmiana
Sejm 2001 40,7% PSL 33,3% +2,6 p.p. 4 175 osób Podsumowanie →
Sejm 2005 30,8% −9,9 p.p. Samoobrona 39,5% +16,7 p.p. 4 101 osób −1,8% Podsumowanie →
Sejm 2007 41,7% +10,9 p.p. PiS 41,5% +3,5 p.p. 4 021 osób −2,0% Podsumowanie →
Sejm 2011 38,8% −2,8 p.p. PiS 43,3% +11,8 p.p. 4 095 osób +1,8% Podsumowanie →
Sejm 2015 41,5% +2,7 p.p. PiS 58,9% +42,9 p.p. 4 049 osób −1,1% Podsumowanie →
Sejm 2019 56,9% +15,3 p.p. PiS 71,3% +56,3 p.p. 3 965 osób −2,1% Podsumowanie →
Sejm 2023 72,1% +15,2 p.p. PiS 60,0% +45,6 p.p. 3 923 osób −1,1% Podsumowanie →

Zmiany liczone względem poprzednich wyborów tego samego rodzaju. Cecha gminy pochodzi z roku wyborów.

Pełne wyniki w gminie

Sejm 2023 frekwencja 72,1%, 2 180 głosów ważnych
  1. PiS 60,0%
  2. Trzecia Droga 14,4%
  3. Konfederacja 10,4%
  4. KO 7,8%
  5. Nowa Lewica 4,0%
  6. Polska Jest Jedna 1,7%
  7. Bezpartyjni Samorządowcy 1,2%
  8. Ruchu Dobrobytu I Pokoju 0,4%
Sejm 2019 frekwencja 56,9%, 1 786 głosów ważnych
  1. PiS 71,3%
  2. PSL 14,9%
  3. Konfederacja 5,8%
  4. SLD 4,5%
  5. KO 3,4%
Sejm 2015 frekwencja 41,5%, 1 289 głosów ważnych
  1. PiS 58,9%
  2. PSL 16,0%
  3. Kukiz'15 8,2%
  4. PO 5,7%
  5. Zjednoczona Lewica 3,8%
  6. KORWiN 3,3%
  7. Nowoczesna 2,1%
  8. Razem 2,1%
Sejm 2011 frekwencja 38,8%, 1 181 głosów ważnych
  1. PiS 43,3%
  2. PSL 31,5%
  3. PO 11,8%
  4. Ruch Palikota 5,7%
  5. SLD 5,3%
  6. PJN 1,1%
  7. Prawica 1,1%
  8. PPP – Sierpień 80 0,3%
Sejm 2007 frekwencja 41,7%, 1 333 głosów ważnych
  1. PiS 41,5%
  2. PSL 38,0%
  3. PO 9,7%
  4. LiD 5,7%
  5. Samoobrona 3,8%
  6. LPR 0,7%
  7. PPP 0,6%
Sejm 2005 frekwencja 30,8%, 972 głosów ważnych
  1. Samoobrona 39,5%
  2. PSL 22,8%
  3. PiS 15,3%
  4. SLD 7,3%
  5. PO 5,7%
  6. LPR 5,0%
  7. PJKM 1,2%
  8. PPP 0,6%
  9. i 8 kolejnych
Sejm 2001 frekwencja 40,7%, 1 216 głosów ważnych
  1. PSL 33,3%
  2. Samoobrona 30,7%
  3. SLD-UP 22,9%
  4. LPR 3,4%
  5. AWSP 3,0%
  6. PO 2,7%
  7. PiS 2,3%
  8. UW 0,7%
  9. i 3 kolejnych