Klukowo

gmina wiejskapowiat wysokomazowieckiwoj. podlaskie TERYT: 2013042

Depopulacyjna jak to liczymy

Liczba mieszkańców
3 830
(2025)
Powierzchnia
123,9 km²
Typ gminy
wiejska
Lokalizacja gminy na mapie Polski

Historia wyników i wskaźników. Jak Klukowo głosowała w kolejnych wyborach i jak w tym czasie zmieniała się wybrana cecha gminy. Zestawienie wyniku z cechami wszystkich gmin jest w zakładce Analiza wyborcza.

Wyniki w kolejnych wyborach (Sejm)

  • Frekwencja
  • PiS
  • PSL
  • Samoobrona
  • LPR
  • Konfederacja
0204060802001200520072011201520192023Frekwencja, 2001: 52,9%Frekwencja, 2005: 47,3%Frekwencja, 2007: 51,3%Frekwencja, 2011: 50,7%Frekwencja, 2015: 52,8%Frekwencja, 2019: 62,0%Frekwencja, 2023: 72,5%72,5%PiS, 2001: 6,5%PiS, 2005: 29,0%PiS, 2007: 71,5%PiS, 2011: 65,0%PiS, 2015: 70,6%PiS, 2019: 79,1%PiS, 2023: 72,2%72,2%PSL, 2001: 24,8%PSL, 2005: 14,2%PSL, 2007: 10,3%PSL, 2011: 22,4%PSL, 2015: 15,6%PSL, 2019: 14,0%14,0%Samoobrona, 2001: 23,0%Samoobrona, 2005: 19,6%Samoobrona, 2007: 2,4%Samoobrona, 2015: 0,1%0,1%LPR, 2001: 19,2%LPR, 2005: 22,8%LPR, 2007: 5,5%5,5%Konfederacja, 2019: 3,2%Konfederacja, 2023: 8,6%8,6%

Źródło: PKW. Linia łączy tylko wybory, w których startował podmiot o tej samej nazwie skróconej; atlas nie rozstrzyga, kto jest czyim następcą. Pokazane są podmioty, które choć raz były w gminie w pierwszej trójce.

Na wspólnej osi lat frekwencja i ludność

Frekwencja w wyborach (%)

4050607080200020052010201520202025Frekwencja, 2001: 52,9%Frekwencja, 2005: 47,3%Frekwencja, 2007: 51,3%Frekwencja, 2011: 50,7%Frekwencja, 2015: 52,8%Frekwencja, 2019: 62,0%Frekwencja, 2023: 72,5%72,5%

Liczba ludności (osób)

3 5004 0004 5005 000200020052010201520202025Liczba ludności, 2000: 4 808Liczba ludności, 2001: 4 842Liczba ludności, 2002: 4 815Liczba ludności, 2003: 4 781Liczba ludności, 2004: 4 745Liczba ludności, 2005: 4 723Liczba ludności, 2006: 4 657Liczba ludności, 2007: 4 639Liczba ludności, 2008: 4 609Liczba ludności, 2009: 4 547Liczba ludności, 2010: 4 634Liczba ludności, 2011: 4 595Liczba ludności, 2012: 4 566Liczba ludności, 2013: 4 557Liczba ludności, 2014: 4 536Liczba ludności, 2015: 4 503Liczba ludności, 2016: 4 469Liczba ludności, 2017: 4 451Liczba ludności, 2018: 4 406Liczba ludności, 2019: 4 346Liczba ludności, 2020: 4 144Liczba ludności, 2021: 4 069Liczba ludności, 2022: 3 998Liczba ludności, 2023: 3 941Liczba ludności, 2024: 3 876Liczba ludności, 2025: 3 8303 830

Źródła: PKW i GUS, Bank Danych Lokalnych. Oba wykresy mają tę samą oś lat, więc punkty wyborów leżą nad odpowiednimi latami wskaźnika.

Wybory po kolei

WyboryFrekwencjaZmianaZwycięzca w gminieWynikPrzewaga LudnośćZmiana
Sejm 2001 52,9% PSL 24,8% +1,8 p.p. 4 842 osób Podsumowanie →
Sejm 2005 47,3% −5,6 p.p. PiS 29,0% +6,1 p.p. 4 723 osób −2,5% Podsumowanie →
Sejm 2007 51,3% +4,0 p.p. PiS 71,5% +61,1 p.p. 4 639 osób −1,8% Podsumowanie →
Sejm 2011 50,7% −0,6 p.p. PiS 65,0% +42,6 p.p. 4 595 osób −0,9% Podsumowanie →
Sejm 2015 52,8% +2,1 p.p. PiS 70,6% +55,0 p.p. 4 503 osób −2,0% Podsumowanie →
Sejm 2019 62,0% +9,2 p.p. PiS 79,1% +65,1 p.p. 4 346 osób −3,5% Podsumowanie →
Sejm 2023 72,5% +10,5 p.p. PiS 72,2% +59,7 p.p. 3 941 osób −9,3% Podsumowanie →

Zmiany liczone względem poprzednich wyborów tego samego rodzaju. Cecha gminy pochodzi z roku wyborów.

Pełne wyniki w gminie

Sejm 2023 frekwencja 72,5%, 2 323 głosów ważnych
  1. PiS 72,2%
  2. Trzecia Droga 12,6%
  3. Konfederacja 8,6%
  4. KO 3,8%
  5. Nowa Lewica 1,0%
  6. Polska Jest Jedna 0,9%
  7. Bezpartyjni Samorządowcy 0,6%
  8. Ruchu Dobrobytu I Pokoju 0,1%
Sejm 2019 frekwencja 62,0%, 2 157 głosów ważnych
  1. PiS 79,1%
  2. PSL 14,0%
  3. Konfederacja 3,2%
  4. KO 1,6%
  5. SLD 1,4%
  6. Bezpartyjni i Samorządowcy 0,3%
  7. Skuteczni 0,1%
  8. Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów 0,1%
Sejm 2015 frekwencja 52,8%, 1 894 głosów ważnych
  1. PiS 70,6%
  2. PSL 15,6%
  3. Kukiz'15 4,4%
  4. PO 3,3%
  5. KORWiN 2,1%
  6. Zjednoczona Lewica 1,1%
  7. Razem 1,1%
  8. Zbigniewa Stonogi 0,8%
  9. i 3 kolejnych
Sejm 2011 frekwencja 50,7%, 1 792 głosów ważnych
  1. PiS 65,0%
  2. PSL 22,4%
  3. PO 6,6%
  4. PJN 1,7%
  5. Ruch Palikota 1,7%
  6. SLD 1,5%
  7. Nowa Prawica 0,3%
  8. PPP – Sierpień 80 0,3%
  9. i 2 kolejnych
Sejm 2007 frekwencja 51,3%, 1 902 głosów ważnych
  1. PiS 71,5%
  2. PSL 10,3%
  3. PO 7,5%
  4. LPR 5,5%
  5. Samoobrona 2,4%
  6. LiD 2,3%
  7. PPP 0,5%
  8. Partia Kobiet 0,2%
Sejm 2005 frekwencja 47,3%, 1 730 głosów ważnych
  1. PiS 29,0%
  2. LPR 22,8%
  3. Samoobrona 19,6%
  4. PSL 14,2%
  5. Ruch Patriotyczny 6,8%
  6. PO 2,0%
  7. SLD 1,6%
  8. PPP 1,4%
  9. i 7 kolejnych
Sejm 2001 frekwencja 52,9%, 1 939 głosów ważnych
  1. PSL 24,8%
  2. Samoobrona 23,0%
  3. LPR 19,2%
  4. SLD-UP 10,9%
  5. AWSP 8,3%
  6. PiS 6,5%
  7. PO 5,8%
  8. UW 0,8%
  9. i 3 kolejnych